Dантист - стоматологічний кабінет

Сайт стоматологічного кабінету "Dантист"
Відбілювання зубів

Відбілювання зубів

vidСьогодні більша кількість людей вважає, що гарні, білі зуби — це елемент культури, що визначає сучасну людини, символ здоров’я та успіху. Прагнення до світлої привабливою усмішки викликало розвиток ще одного напрямку в естетичній стоматології — відбілювання зубів.
Кількість бажаючих володіти ідеальною, в естетичному плані, посмішкою зростає з кожним роком.
Історична довідка
У Стародавньому Римі вважалося, що для полірування та відбілювання зубів немає кращого засобу , ніж сечовина . Цінний вантаж доставляли знатним громадянам з Португалії. У середні століття доблесні лицарі і прекрасні дами також не забували стежити за красою своєї посмішки. Процедуру відбілювання зубів проводили цирульники, використовуючи розчин з азотною кислотою і … залізну тертку.

У XIX в . для досягнення бажаної білизни зубів використовували різні кислоти . З 1884 р. в цих цілях почали використовувати пергідроль . В кінці XIX в . стоматологи навчилися відбілювати вітальні зуби. У кожного лікаря був свій «фірмовий» рецепт відбілюючої речовини. Хтось використовував пероксид та ефір, також застосовували рецепти, в склад яких включався водень. Середня тривалість процедури на той час становила близько 30 хвилин. Але в курсі не менше 20-25 процедур.

У XX в . широкого поширення набуває концентрат перекису водню. З 1965 р. естетична стоматологія стає все більш і більш популярною. Саме з цього року проводяться різні дослідження в цій області. Вивчається вплив високих температур на пульпу зуба. У результаті численних досліджень вчені дозволили використовувати джерела тепла при проведенні процедур відбілювання. У 1972 р. доктор Аренс в якості експерименту відбілив тетрациклінові зуби 35% розчином Superoxol при температурі на 10 градусів Цельсія нижче больового порогу . На щастя, пацієнт залишився задоволений результатом такого інноваційного підходу до його лікування .

У 1989 р. вперше для відбілювання зубів використовується речовина з розчином перекису та сечовини в його складі. До речі, сечовина і сьогодні активно використовується в різних відбілюючих складах. У 1968 р. доктор Манро вперше застосував карбамід в якості гелевою основи для капп. У результаті на ринку з’явився перший препарат для домашнього відбілювання — White & Brite .

Ортодонт Клазмір з Арканзасу ( США ) займався вивченням препарату Gky — xld і його дією на уражені гінгівітом зуби. Ліки застосовували ночами, наносячи його на знімний апарат . Препарат визволював пацієнтів від гінгівіту і заодно осветляющих на 3-4 тони зуби, а крім, того, колір емалі ставав рівномірним. У 1972 р. Клазмір почав вивчати властивості нового відбілюючого препарату від компанії Reed & Carnick Pharm. З 1988 р. така методика домашнього відбілювання схвалена Університетом Північної Кароліни.

З початку 1990- х рр. . естетична стоматологія стає все більш і більш самостійною галуззю індустрії. У 1990 році опубліковані результати перших масштабних наукових досліджень у цій області. Вчені в один голос заявили, що відбілювання зубів абсолютно безпечно і не робить негативного впливу на топографію емалі.

У процесі життєдіяльності організму зуби піддаються впливу різних органічних та неорганічних барвників, які можуть осідати безпосередньо на їх поверхні (зовнішнє фарбування), або фарбують власне тверді тканини (внутрішнє фарбування). Існує велика кількість видів зовнішнього фарбування. Наприклад: часте вживання таких продуктів як кава, чай може призвести до появи темно — коричневої пігментації. Як правило, якщо немає ушкодження поверхневих шарів емалі, зміни її кольору, то такий вид фарбування можна прибрати за допомогою професійного чищення зубів. До внутрішнього фарбування зубів відносяться вроджені і набуті порушення емалі та дентину (флюороз, гіпоплазія емалі, » тетрациклінові » зуби тощо).

Отже, якщо ви хочете відбілити зуби, і ви зважилися на проведення цієї процедури ми пропонуємо познайомитися з існуючими на даний період часу видами відбілювання.
1 . Домашнє відбілювання
Передбачає застосування пластикових ложок та відбілюючих гелів на основі перекису карбаміду або водню. Для стабілізації отриманого ефекту після відбілювання, пропонується проводити профілактичне відбілювання один раз на місяць (на ніч). Одним з високоефективних препаратів застосовуваних для домашнього відбілювання є Nupro Gold ( Нюпро Голд ) — повна професійно наказує програма відбілювання зубів на основі 10% перекису карбаміду, яка проводиться під обов’язковим контролем лікаря. Ніхто не має по справжньому білі зуби.

У деяких людей вони сіро — білі , у деяких жовтувато — білі , але ні у кого немає повністю білих зубів. Перекис карбаміду прибирає плями і потемніння отримані від їжі, тютюну, напоїв та ін., а також освітлює натуральний колір зубів. Вони будуть виглядати більш білими та володіти природним блиском. Ви можете очікувати зміни кольору на 2 -3 тони. Кінцевий результат залежатиме від структури зубів та від типу потемніння. Володіючи рішучістю та завзятістю Ви можете досягти бажаних результатів.

Завжди знаходяться пацієнти , які не здатні проводити лікування вдома самостійно. Інша група пацієнтів не хоче чекати результатів кілька тижнів, вони хочуть мати білосніжні посмішки просто зараз. Крім того, велика кількість людей мають чітко виражені порушення кольору зубів, наприклад, викликані застосуванням тетрацикліну в ранньому дитячому віці. Такі зміни дуже погано піддаються відбілюванню традиційними методами. Для всіх перерахованих категорій пацієнтів існує :

2 . Лазерна технологія вибілювання зубів

Застосовується для відбілювання , як живих так і депульпованих зубів. Включає в себе застосування аргонового і СО2 лазерів , енергія яких використовується для активізації перекису водню , з’єднаної зі спеціальними каталізаторами. Для більшості пацієнтів лікування виконується за одне відвідування середньою тривалістю 2 години 30 хв .

3 . Змішане відбілювання

Полягає в застосуванні сильних речовин на основі перекису карбаміду в клініці , на додаток до домашнього відбілювання. При проведенні відбілювання важливо наявність почуття міри. Справа в тому, що при занадто тривалої експозиції відбілювача на тканини може порушуватися структура емалі. Ви не повинні забувати, що не всі зуби можна змінити в кольорі.

До загальних протипоказань відносяться:

 • неповноліття пацієнта (не слід проводити з юридичних мотивів)
 • вагітність і годування груддю ;
 • наявність алергічних реакцій на перекис водню.

Стоматологічні протипоказання:  наявність оголених приясенній ділянок зубів, ерозії та ін (в цьому випадку відбілювання призведе до розвитку підвищеної чутливості зубів).

Не можна проводити відбілювання якщо :

 • пацієнт проходить курс ортодонтичного лікування;
 • є захворювання пародонту.

Поки одні люди намагаються розібратися в питаннях відбілювання зубів, шукають професійну пораду, інші — пробують непрофесійне, швидке вирішення цієї проблеми , і часто, як правило, не досягають бажаних результатів. Тому, якщо Ви збираєтеся відбілити свої зуби, ви повинні обов’язково проконсультуватися з зубним лікарем , який оцінить Вашу ситуацію і дасть найкращий рада .
У зв’язку з тим, що не у всіх випадках можна провести відбілювання (існують протипоказання, про які сказано раніше ) вдаються до художньої реставрації зубів — відновленню кольору, прозорості, форми зуба за допомогою композитних матеріалів останнього покоління, або до виготовлення ортопедичних конструкцій — коронок , вінірів .

Додаткові відомості про відбілювання

Як отримати кращі результати :

 • Дозвольте лікарю визначити метод відбілювання і тривалість лікування;
 • Не піддавайтеся спокусі використовувати продукт довше , частіше , або у великих кількостях, ніж Вам призначено ;
 • Якщо Ви виявили чутливість до гарячої або холодної їжі, рідин або які-небудь пошкодження на яснах — негайно зверніться до вашого лікуючого лікаря;
 • До та після кожної процедури ретельно відчищати зуби і капу з допомогою зубної щітки та пасти;
 • Уникайте пити каву, чай, червоне вино, забарвлені напої та вживати тютюнові вироби протягом, як мінімум, однієї години після кожної процедури;
 • Відвідувайте вашого лікаря точно в призначений день та годину.

Зазвичай зуби набувають свій первинний колір через 2 — 5 років після відбілювання . Те, як Ви доглядаєте за своїми зубами має величезне значення в тривалому збереженні досягнутої білизни. Дійсно гарна гігієна, регулярна професійна чистка та періодичне проведення відбілювання дозволять Вам мати яскрово-білу посмішку стільки років, скільки Ви побажаєте.


Якщо Ви хочете зберегти зуби білими, а посмішку яскраву, Вам необхідно:

 • Проводити щоденне чищення зубів два рази на день;
 • Поверхні між зубами відчищати за допомогою стоматологічних ниток;
 • Регулярно (два рази на рік) відвідувати свого лікуючого лікаря для проведення профілактичних оглядів та професійного чищення зубів;
 • Після проведення процедури відбілювання декілька днів уникайте вживання їжі, що багата на фарбувальні речовини.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code